Onun İşi Okumak

Türkiye’de 1 milyondan fazla çocuk okul dışında! Okul dışında olan bu çocukların bir çoğu, özellikle yetim çocuklar, okumak yerine çalışmak zorunda kalıyor. 

Ailelerin işsizlik sorunu, düzenli bir işe sahip olmamaları veya asgarin ücretin altında maaş almaları sonucunda yaşanan yoksulluk çocukların okullaşmalarını / okula devam etmelerini zorlaştırıyor. 

Programın İçeriği

Maddi yoksunluk içinde olan ailelerin okul çağındaki çocuklarının okullaşması /okula devam etmeleri için aylık düzenli maddi destek sağlanacaktır.  Bu destek ile ailelerin ev bütçesine katkı sunulmakta, böylece çocukların çalışma mecburiyeti ortadan kaldırılarak eğitimlerine devam etmeleri ve bireysel gelişimlerini sağlıklı bir ortamda sürdürmeleri mümkün hale gelmektedir. Maddi destek eğitimi risk altında olan çocukların okula devamı şartıyla ailelere verilmekte olup proje ekibi tarafından çocukların düzenli okul devam takipleri sağlanacaktır. 

Bu bağış ile çocuklara/ailelerine sağlanacak destekler;

  • Ailelere Aylık Düzenli Maddi Destek
  • Okula Kayıt ve Devaml Takibi
  • Okuldaki Problemlerde Müdahale
  • Eğitim Masrafları Desteği

Onun İşi Okumak Kampanyası’nın Bir Parçası Olmak İster Misiniz?

Yapmanız gereken şey çok basit! Size en uygun olan başlığı seçerek kaydolabilirsiniz.

Gönüllü Ol!

Çocuklar için “Onun İşi Okumak” diyorsan ve bunun için çalışmak istiyorsan hadi bize katıl. Gönüllülük formunu doldurup katkı sağlamak istediğin alanı ONUN İŞİ OKUMAK Kampanyası olarak seçebilirsin.

Bağış Yap!

Onun İşi Okumak derken yapılacak bağışlara bir sınır getirmiyoruz ve dilediğiniz miktarda bağış yapabileceğinizi bilin istiyoruz. Eğer hemen şimdi bağış yapmak isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak dilediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.