ONUN İŞİ OKUMAK SPONSORLUĞU

Suriye’de çıkan iç savaştan dolayı milyonlarca insan ülkemize göç etmek zorunda kaldı. Bu krizin büyük bedelini ödeyen Suriyeli çocukların eğitim hayatları risk altında. Maddi yoksunluk içerisinde sıfırdan hayat kurma mücadelesi veren mülteci aileler için çocukların eğitimi ikinci planda kalıyor.

Mülteci çocuklar çalışma hayatında…

Çocuklar, bütün aileyi içine alan yoksulluk sebebiyle çalışmak zorunda kalıyor. İstanbul’da her 4 Suriyeli aileden 1’inde en az bir çocuk işçi var. Çocuklar genellikle merdiven altı atölyelerde, her türlü istismar ve suistimale maruz kalıyor. Bu çocuklar atölyelerde cüzi ücretler karşılığında uzun saatler çalıştırılıyor.

Ayda 200 TL bağış yaparak bir çocuğu işten çıkarıp okula kazandırabilir; bir çocuğun daha yeniden hayal kurmasına destek olabilirsiniz.

Mülteci çocukların çoğu okulu bırakma tehlikesiyle karşı karşıya…

Maddi sıkıntı yaşayan mülteci aileler, çocuklarının okula devamını sağlamakta zorlandığı için çocuklar okulu bırakma durumunda kalıyor. Okul dışında kalan çocuklarsa çocuk işçiliği, madde bağımlılığı, marjinal gruplar ve suç örgütlerinin hedefinde olmak gibi çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kalıyor.

Ayda 100 TL bağış yaparak bir çocuğun temel ihtiyaçlarını (barınma, ısınma, gıda) karşılayabilir; eğitim hayatının devam etmesine katkı sağlayabilirsiniz.