Bağış Hattı: 0 212 909 20 45
"Bir Çocuk, Bir Dünya Kurar"
Bütün faaliyetlerimizi çocukların hayatına dokunma motivasyonuyla çalışan kıymetli gönüllülerimizin desteğiyle gerçekleştiriyoruz.

Gönüllü Faaliyetleri

Gönüllülerimiz Neler Yapıyor?
•Sosyal İncelemeler
•Dağıtım Çalışmaları
•Okul Ziyaretleri
•Kermes ve Stant Çalışmaları
•Akademik ve Psikososyal •Destek Mentörlüğü
•Çocuklara Yönelik Atölye Uygulayıcılığı

Yarışmalar “Gönüllülerimiz iyilikte yarışıyor!”
“İyilik Kupası” yarışmalarıyla hem gönüllülerimiz hakları risk altında olan çocuklarımıza dair farkındalık kazanıyor hem de kampanyalar yürüterek iyilik halkasının genişlemesine vesile oluyorlar. Bu sayede her geçen gün daha fazla çocuğun gözünde umut ışığı olma fırsatı yakalıyoruz.
Motivasyon Etkinlikleri
Gönüllülerimizle aramızdaki bağı güçlendirmek için düzenli olarak bir araya geliyor, birlikte keyifli vakit geçiriyor ve bolca anı biriktiriyoruz. Daha fazla çocuğun hayatını değiştirme, yüzlerinde tebessüm olma hayallerimizden konuşuyoruz.
Gönüllü buluşmaları, piknikler, kamplar ve çeşitli atölyelerle birlikte fayda üretme motivasyonumuzu arttırıyoruz.
Gönüllü Eğitimleri ve Proje Oryantasyonları
Gönüllülerimizin bilgi ve beceri kapasitelerini artırmak amacıyla eğitimler ve proje bazlı oryantasyonlar düzenliyoruz. Birbirinden farklı ilgi ve yeteneklere sahip gönüllülerimize psikososyal destek eğitim yaklaşımları ve insan hakları gibi alanlarda eğitimler veriyoruz.
Proje Yazma ve Geliştirme Eğitimi
Çocukların hayatlarını iyileştirme hayaliyle çalışan gönüllülerimize proje geliştirme ve yazma eğitimi veriyoruz. Bu eğitime katılan gönüllülerimiz, kendi yeteneklerini geliştirmenin yanı sıra çocuklara yönelik projeleri planlama ve yazma konusunda da donanımlı hale geliyorlar. Eğitimden faydalanan gönüllülerimiz, derneğimizin proje ekibinde aktif rol alarak çocukların hayatlarında olumlu bir etki bırakma hedefimizde bize destek oluyorlar.
Psikolojik İlkyardım Eğitimi
Kriz bölgelerindeki faaliyetlerimizi sürdürürken gönüllülerimizden aldığımız destek daha fazla çocuğa ulaşabilmemize vesile oluyor.
Psikolojik ilk yardım, afet benzeri krizlerin ardından uygulanan psikososyal hizmetlerin en erken aşaması olarak tanımlanmaktadır. Gönüllülerimize psikolojik ilk yardım eğitimleri vererek, onları sahada aktif olarak çalışmaya hazırlıyoruz. Bu şekilde, kriz bölgelerindeki çocuklara daha etkili ve hızlı bir şekilde destek sağlayabiliyoruz.
Sosyal Uyum Akademisi
Sosyal uyum, bir arada yaşayan grupların karşılıklı etkileşim yoluyla çeşitlilik içinde bir bütünlük oluşturdukları süreç olarak tanımlanabilir.
Farklı kültürlere sahip gönüllülerimizi; grup çalışmaları, sunumlar, “Sosyal Uyum Şenliği” gibi etkinliklerle “Sosyal Uyum Elçisi” olma yolunda destekliyoruz. Gönüllülerimiz toplum içinde sosyal uyumun gelişip yaygınlaşmasına yönelik projeler üretiyor.
9377 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 10,00 ₺ olarak ücretlendirilir.
9383 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 50,00 ₺ olarak ücretlendirilir.
9388 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 70,00 ₺ olarak ücretlendirilir.

Son Haberler

Desteklerinizle Bir Çocuğa UMUT olacağınızı unutmayın!

© 2023 Yeryüzü Çocukları Derneği. All Rights Reserved.