Bağış Hattı: 0 212 909 20 45
"Bir Çocuk, Bir Dünya Kurar"

Sosyal Yardım

Sosyal hizmet uzmanları ile yetim, engelli, eğitime devam etmeme riski bulunan çocuklara veya kırılganlık düzeyi yüksek ailelere yönelik sosyal inceleme gerçekleştiriyoruz. Yapılan sosyal incelemeler sonucunda aileye uygun müdahale planları oluşturuyoruz ve kişilerin ihtiyaç duyduğu farklı alanlarda çalışan kurum/kuruluşlara yönlendirmeler yapıyoruz. Ayrıca risk durumlarına göre dönemsel sosyal yardım çalışmalarından faydalanmalarını sağlıyoruz.

Dönemsel sosyal yardım çalışmalarımız
• Gıda Desteği
İhtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek, gıda kartı veya gıda kolisi gibi çeşitli destekler ulaştırıyoruz. Bu kapsamda binlerce kişiye gıda yardımı yaparak, ailelerin temel beslenme ihtiyaçlarını karşılamalarına ve çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerine destek oluyoruz.

• Giyim Desteği
Bayramlarda ve zorlu hava koşullarının etkili olduğu bölgelerde, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen çocuklara giyim desteği sağlıyoruz. Bu destek, kriz bölgelerinde çocuklara özel olarak hazırlanan giyim paketleri aracılığıyla gerçekleştiriliyor.

• Hijyen Desteği
Acil durumlardan ve afetlerden sonra, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik hijyen desteği sunuyoruz. Bu kapsamda, ailelere hijyen malzemeleri ve temizlik ürünleri ulaştırıyoruz. Bu sayede, acil durumlar karşısında temel sağlık standartlarını sürdürmelerine yardımcı oluyoruz

• Nakit Desteği
Kriz ve afet durumlarında, insanların nakit temelli desteğe ihtiyaç duyduğu zamanlarda, sosyal hizmet uzmanları tarafından tespit edilen ailelere yönelik nakit destek programları düzenliyoruz. Bu programlar, hızlı ve etkili bir şekilde maddi ihtiyaçları karşılamayı amaçlayarak ailelerin acil durumlarla baş etme güçlerini artırıyor..

• Isıtma Desteği
Okul ve yetimhanelerde, hem Türkiye genelinde hem de çeşitli kriz bölgelerinde olan çocuklar için kış aylarında ısıtma desteği sağlıyoruz. Bu programlar aracılığıyla, çocukların konforlu bir ortamda eğitim almalarını ve güvenli bir şekilde büyümelerini destekliyoruz.

9377 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 10,00 ₺ olarak ücretlendirilir.
9383 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 50,00 ₺ olarak ücretlendirilir.
9388 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 70,00 ₺ olarak ücretlendirilir.

Son Haberler

Desteklerinizle Bir Çocuğa UMUT olacağınızı unutmayın!

© 2023 Yeryüzü Çocukları Derneği. All Rights Reserved.