Bağış Hattı: 0 212 909 20 45
"Bir Çocuk, Bir Dünya Kurar"

Bizim hikayemiz kendisine yeni bir dünya kurabileceğine inandığımız bir çocuğun hikayesi ile başladı…

Muhammed, ihtiyaç sahibi pek çok çocuk gibi ailesine destek olmak için bir tekstil fabrikasında çalışıyordu. Ta ki 2016 yılında hayatını değiştirecek insanlarla tanışıncaya kadar.

2016 yılında, aktivist bir gazetecinin yolu Muhammed ile kesişti. Muhammed, ona hayat hikayesini anlattı ve gönlünde yatan hayalden bahsetti: yeniden öğrenci olmak.

Bunun üzerine aktivist gazeteci, toplumun vicdanını alevlendirecek bir kıvılcımı ateşledi. Kendi ekibine ilham olmanın ötesine geçti ve daha fazla insana işçi çocukların hakları için mücadele etme yolunda ilham verdi. Bu ilham bizi Yeryüzü Çocukları Derneği çatısı altında bir araya getirdi ve hem çocuklar hem bizim için umut yolculuğu başlamış oldu.

Çabalarımız, hikayeleri tıpkı Muhammed’inkine benzeyen sayısız çocuğun eğitim özleminin karşılık bulmasını sağladı. YEÇED bünyesinde çocukların okullaşma süreçlerine yardımcı olmak, akademik yolculuklarında onlara rehberlik etmek gibi roller üstlendik, çocukların ailelerine maddi ve manevi destek sağlayarak bütüncül bir iyileştirme için çabaladık.

Okula dönme hayali kuran Muhammed’in hikayesi, kendisi gibi binlerce çocuğa umut ışığı oldu. Bu hikaye; umut dolu bir serüvenin başlangıcıydı. Bugün YEÇED olarak çocuklarla kurduğumuz derin bağı korumaya, onların iyiliği ve gelişimi için çalışmaya devam ediyoruz. Muhammed’in hikayesi bize, küçük bir kıvılcımın sayısız hayata dokunacak bir değişim ateşine dönüşebileceğini öğretti.

9377 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 10,00 ₺ olarak ücretlendirilir.
9383 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 50,00 ₺ olarak ücretlendirilir.
9388 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 70,00 ₺ olarak ücretlendirilir.

Son Haberler

Desteklerinizle Bir Çocuğa UMUT olacağınızı unutmayın!

© 2023 Yeryüzü Çocukları Derneği. All Rights Reserved.