Okul Seti

Zor şartlarda okula hazırlanan çocukları en çok ne motive eder?

Dolu bir çanta, güzel kalemler, hoş kokulu silgiler…

Depremden etkilenmiş, savaş yaşamış, ekonomik krizde olan çocuklar da diğer çocuklar gibi yeni okul döneminin başlamasına hazırlanıyor. Özellikle deprem bölgesindeki pek çok çocuk yaşadıkları ağır travmanın ardından; okulları, evleri ve mahalleleri değişmişken tekrar okula başlayacak.

Yeni okul dönemi başlarken, YEÇED olarak deprem bölgesi başta olmak üzere kriz bölgelerinde yaşayan çocuklarımız için hediye çantalar hazırlıyoruz. Yaşadıkları kötü günleri bir nebze olsun unutturmak, yeni okul dönemine yeni heyecanlarla başlamalarını sağlamak için çocuklarımızın yanındayız.

Siz de dolu bir çanta ile depremden ve krizlerden etkilenmiş ihtiyaç sahibi çocuklarımıza “yanındayım” diyebilirsiniz.

Okula heyecanla koşacak minikler için hemen şimdi bir Okul Seti hediye edin!

Bir Okul Seti hediye etmek: 550 TL

Okul Seti’ne Dair Sık Sorulan Sorular

Okul seti faaliyetlerimizle nelere ulaşmayı hedefliyoruz?

Okul Seti faaliyeti ile temel amacımız Türkiye ve dünya üzerindeki kriz bölgelerindeki çocukların eğitim hayatını desteklemek, eksik materyaller sebebi ile okula gidemeyen çocukların okula devam etmelerini sağlamaktır.

Okul Seti vereceğimiz bölgeleri tespit ederken nelere dikkat ediyoruz?

Savaştan, afetlerden ve ekonomik krizden etkilenmiş bölgelerdeki çocuklarla çalışan derneğimiz, okul seti faaliyetleri kapsamında da ihtiyaç tespitini bu bölgelerde yapmakta. Bunun dışında, bölgenin ulaşılabilirliği, güvenliği ve dağıtımın raporlanabilir şartlar altında yapılabilmesi bizim için önem arz etmektedir. Dikkat ettiğimiz bir diğer husus ile bölgenin ihtiyaçlarını analiz ettikten sonra söz konusu bölgede projeler yapabilme imkanımızın olması.

Okul Seti faaliyetlerini hangi bölgelerde yapıyoruz ve kimlere ulaştırmayı hedefliyoruz?

Ülkemizde depremden etkilenen iller başta olmak üzere, yıllardır iç savaşta olan Suriye’de ve dünya üzerinde kriz yaşanan bölgelerde 2023-2024 eğitim yılında okula başlayacak çocuklara ulaşmayı hedefliyoruz.

Kırtasiye seti verilecek ihtiyaç sahibi çocukları nasıl tespit ediyoruz?

Depremin ilk günlerinden itibaren bölgede çalışan sosyal hizmet uzmanlarımız çocukların ve ailelerinin sosyo-ekonomik durumlarını, sosyal yardıma erişebilirliklerini, öğrencilik durumlarını göz önünde bulundurarak okul seti temin edilecek çocukları tespit ediyorlar. Çalışma yapmak istediğimiz diğer bölgelerde ise irtibatta olduğumuz partner kuruluşlar sayesinde bölge hakkında öncelikle detaylı bilgi topluyoruz. Topladığımız bilgiler ve kurumsal ilkelerimiz göz önüne alınarak partner kuruluşlarımızla istişareler gerçekleştiriyoruz. Ardından bölgedeki en dezavantajlı çocukları tespit ediyoruz. Sosyal hizmet uzmanlarımızın yaptığı tespitlerin ardından okul seti dağıtımını ekip arkadaşlarımızla gerçekleştiriyoruz.

Okul seti kampanyası kapsamında çocuklara dağıtılacak olan malzemeler nelerdir?

Bir çocuğa ulaştırılacak Okul Seti’nin içerisinde çanta, kalem, defter, silgi, boyama kalemleri gibi başlıca ihtiyaçlar ve her çocuğun eğitim seviyesine göre ihtiyaç duyduğu diğer farklı okul materyalli bulunmaktadır.

Bir Okul Seti’nin Fiyatı Nedir?

Bir çocuğun eğitimine katkı için verilecek ve onun hayatında kalıcı bir etkiye sebep olacak okul setinin fiyatı 550 TL’ dir.