Bağış Hattı: 0 212 909 20 45
"Bir Çocuk, Bir Dünya Kurar"

Çocukların okuldan uzak kalmasının önüne geçmeyi, kaliteli bir eğitimle geleceğe dair umutlarını artırmayı hedefliyoruz.

Faaliyetlerimiz:

Kriz bölgelerinde yeni okulların inşa edilmesi
Eğitimin aksadığı kriz bölgelerinde yeni okullar inşa ediyor ve okulların altyapısını güçlendirmek için onarım projelerini hayata geçiriyoruz.
Okulların işletim giderleri için maddi destek sağlanması
Eğitim kurumlarının sürdürülebilir bir şekilde faaliyet göstermelerini sağlamak adına işletim giderleri için maddi destek veriyoruz.
Okula Kayıt Desteği ve Eğitim Danışmanlığı
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda kayıt desteği sağlıyor ve öğrencilerin eğitim yolculuklarında yanlarında oluyoruz. Tercih dönemlerinde danışmanlık hizmetleri sunuyor ve üniversite öğrencilerine rehberlik ve burs bulma konusunda destek oluyoruz.
Eğitime Devam Takip ve Müdahale Desteği
Okula devam durumlarının takibi yapılarak ve süreç içerisinde ortaya çıkan sorunlara müdahale ederek öğrencilerin eğitimlerinin aksamasının önüne geçiyoruz.
Okul Seti Desteği
Kriz ve afet durumlarından etkilenen öğrencilere, kırtasiye malzemeleri ve okul formaları içeren okul seti desteği sağlıyoruz.
Okul Isıtma Çalışması
Dezavantajlı bölgelerde, soğuk hava koşulları sebebiyle eğitimin aksamasının önüne geçmek amacıyla okul ısıtma projeleri gerçekleştiriyoruz.
9377 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 10,00 ₺ olarak ücretlendirilir.
9383 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 50,00 ₺ olarak ücretlendirilir.
9388 SMS Bağış Hattı
Gönderilen her kısa mesaj 70,00 ₺ olarak ücretlendirilir.

Son Haberler

Desteklerinizle Bir Çocuğa UMUT olacağınızı unutmayın!

© 2023 Yeryüzü Çocukları Derneği. All Rights Reserved.